Природознавчі  Екотуристичний візит-центр


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. В.Стуса,6,

м.Яремче, Івано-Франківської обл.,

тел.:(03434) 2-11-55;

тел./факс: (03434) 2-28-17;

e-mail: cnnp@meta.ua

www.cnnp.yaremcha.com.ua

Опис:

В 2009 році в Карпатському НПП відкрито Екотуристичний візит-центр, який створено завдяки фінансовій підтримці ЄС в рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською обл. України та повітом Марамуреш Румунії». Проект реалізовувався «Туристичною асоціацією Івано-Франківщини» у партнерстві з Карпатським національним природним парком, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Асоціацією «Еколоджік», Румунія.

    Головною метою діяльності візит-центру у м. Яремче є сприяння розвитку привабливого еколого-туристичного іміджу території Карпатського НПП. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі. Тут відвідувач може отримати доступ до інформації про край, природоохоронні території, багатство флори та фауни, культуру та побут місцевих жителів, отримати інформаційні та промоційні матеріали, відвідати кімнату-музей Гуцульщини.

   Cпоруда візит-центру складається із різних секцій, які демонструють екологічне навчання, головні атракції Карпатського НПП, місцеву гуцульську культуру, правила поведінки на природі. Секція змінних експонатів створює можливість для показу тимчасової експозиції. Оригінальним відтворенням Чорногірського хребта є макет гір, висота яких перевищує 2000 м н.р.м. Також розміщені дві діорами з відображенням різних природних комплексів (навколо водна, лісова та субальпійська екосистеми).

    В зручному мультимедійному конференц-залі, який дозволяє зібрати разом 80 осіб, не порушуючи комфорту перебування, є можливість проведення конференцій, семінарів та круглих столів. Пропонується відвідувачам перегляд ексклюзивного демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію та туристичні атракції Карпатського регіону. Цей фільм було створено та озвучено 6-ма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською). Візит-центр передбачає комп’ютерне забезпечення, ексклюзивний фільм, аудіовізуальний матеріал, інформаційні стенди.

    Новостворений візит-центр є сучасним та функціональним закладом, унікальним на сьогодні в Україні, покликаний затримати туристів в регіоні, максимально зацікавивши їх еко-туристичними принадами краю.

 Даний центр брав участь у проекті "Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для осіб з особливими потребами". Робочою групою було проаналізовано рівень доступності музею для маломобільних груп туристів. 

.

Коротка характеристика візит-центру з точки зору можливості відвідування його людьми з особливими потребами:

 

    Поблизу візит-центру є можливість припаркувати автомобіль.

    До входу ведуть 5 сходинок. До альтернативного входу споруджено пандус (до експлуатації він ще не готовий).

   Перший поверх візит-центру є доступним для відвідування особами з обмеженими можливостями, зокрема і людьми, що пересуваються на візках (кімнати просторі, пороги відсутні).

Відвідайте також:


Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»

Кімната-музей Героїв ОУН-УПА

Художньо-меморіальний музей Василя Касіяна