Художньо-краєзнавчі  Музей –пам’ятка дерев’яної архітектури і живопису ХVI -ХІХ ст. – церква св. Духа (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Роксолани,10, м. Рогатин,

Рогатинський р-н, 77000

тел.: (03435) 2-21-26, 2-17-31 

http://museum-rogatyn.at.ua/ 


Опис:

Розміщена церква в західній частині міста, на колишньому ремісничому передмісті Нове Місто, на насипному пагорбі над берегом ріки Гнила Липа. У записах центрального Державного історичного архіву України у Львові, Рогатинська Святодухівська церква згадується в ХІІ ст., а також в 1481, 1562 та 1567 рр.  Але львівський дослідник Володимир Вуйцик до наукового обігу ввів 1598 рік, як рік створення цієї церкви за написом, який міститься в інтер’єрі церкви на північній стіні нави. Побудована вона без цвяхів, при потребі використовувались дерев’яні кілки. Довжина споруди становить 22 м, ширина – 7 м., нава має висоту 22 метри.Вівтар від нави відділений прекрасним п’ятиярусним іконостасом, що є одним із найбільших шедеврів львівської малярської школи епохи пізнього ренесансу. Пишні різьблені орнаменти посилені срібленням та позолотою, збагачені поліхромією. Іконостас був створений у 1650 р. заходами і коштами рогатинських братств. Складається іконостас з п’яти горизонтальних ярусів: предели, намісного, празничного або святкового, апостольського та пророчого.Крім іконостасу, в експозиції церкви представлений ще ряд інших ікон. Найдавнішою, за часом виконання творів живопису, збережених у Святодухівській церкві, є ікона ХVI ст. «Іоанн Хреститель з житієм» (1520 р.).До наших днів дійшли ікони первісного іконостасу, створені на зламі ХVIVII ст.: «Зішесття Святого Духа на апостолів», «Іоанн Богослов та воїн Лонгин» і « Богоматір та Марія Магдалина».Декоративна різьба по дереву і скульптура становлять одну з найяскравіших сторінок давнього мистецтва Прикарпаття. В експозиції знаходяться царські ворота, колонки, свічники, зроблені із дерева.У 1983 р. церква Святого Духа стала музеєм – філіалом Івано-Франківського обласного художнього музею. 

Робочі дні: вівторок – неділя, вихідні дні: понеділок.

Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.

Обід: з 13:00 до 14:00 год.

 

    Даний музей брав участь у проекті "Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для осіб з особливими потребами". Робочою групою було проаналізовано рівень доступності музею для маломобільних груп туристів. 

 

Коротка характеристика музею з точки зору можливості відвідування його людьми з особливими потребами:

 

    Поблизу церковної брами, що разом з огорожею оточують церковне подвір’я, розташоване невелике місце, де можна припаркувати автомобіль.
    Є кнопка виклику; до входу в храм веде стежка вистелена старою плиткою (деформації, тріщини тощо). Стежка здіймається вгору (нахил невеликий, проте без сторонньої допомоги людині на візку дістатись буде важко).
    Безпосередньо перед самим входом – 3 великі сходинки. На даний момент переносного пандусу немає.
    Ширина дверей храму є достатньою для проїзду людини на візку. 

Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей села «Криворівня»

Історико-краєзнавчий музей с. Чернелиця

Народний музей освіти Прикарпаття