Історичні  Музей історії Надвірнянщини


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

майдан Шевченка, 43

м. Надвірна

Надвірнянський р-н, 78400

тел.: (03475) 2-48-14


Опис:

Музей історії Надвірнянщини створений історико-просвітницьким товариством «Меморіал» у 1995 р. з метою відтворення історичної правди про героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність у 40-50 рр. ХХ ст. на території Надвірнянщини.Експозиція музею розміщена у 14 залах двоповерхового приміщення та в підвалі.

Музей пропонує такі розділи історії України: «Боротьба проти всіх поневолювачів краю до ХХ ст.», «Перша Світова війна: УСС, УНР, ЗУНР, утворення політичних партій», «Радянська влада в Західній Україні, більшовицький терор 1939-1941 рр.»; «Німецька окупація краю, створення УПА»; «Боротьба УПА проти фашистського та більшовицького режиму»; «Процес становлення Української державності 80-90 рр. ХХ ст.»; «Народознавча світлиця»; «Історія ремесел та промислів Надвірнянщини»; «Славні краяни»; 3 зали займає культурно-мистецький Фонд ім. Володимира Луці ва – співака-бандуриста зі світовим ім’ям, громадянина Англії, уродженця Надвірної.Тут знаходяться безцінні книги, епістолярна спадщина – невичерпне джерело для митців, науковців, письменників. Зберігається листування з Григорієм Круком, Михайлом Морозом, Яковом Гніздовським та з іншими видатними людьми. 

Робочі дні: понеділок – п’ятниця

Вихідний: субота.

Години роботи: з 9:00 до 17:00 год.,

В неділю: з 11:00 до 15:00 год. 

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Неподалік від музею розташовується зона паркування. Площа перед музеєм вистелена плиткою; щоб дістатись до входу в музей, людині на візку треба подолати 1 сходинку.
Вхід в музей достатньої ширини. Для того, щоб дістатись до коридору, необхідно подолати ще три сходинки (пандусу немає). Ширина дверей між кімнатами музею є достатньою для проїзду на візку.

Між першою та другою експозиційними кімнатами – три сходинки.

Складовою частиною музею є підвальні приміщення, де колись знаходилась катівня. Для людей на візку ця частина музею є недоступною через вузькі металічні двері, які збереглись ще з часів існування тут катівні, а також сходи, котрі і ведуть у підвальне приміщення.

Експонати музею підписані.


 


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей «Покутська хата»

Музей історії села та визвольних змагань ім. Романа Шухевича

Музей Івана Франка в селі Лолин