Архітектурні  Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

с. Крилос

Галицький р-н


Опис:

Цей музей просто неба є структурним підрозділом Національного заповідника «Давній Галич». Музей розташовується на території давнього городища. Заснований в 1979 році. Цей острівок народної архітектури знайомить відвідувачів з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кінця ХVІІ – початку ХХ ст.

Скансен займає площу 4,5 га, на якій встановленого 11 архітектурних пам’яток та відтворено «мікросела» чотирьох етнографічних регіонів Івано-Франківщини: Опілля, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття.

Опілля представлене садибою з хатою ткача середини ХІХ ст. та господарською спорудою – стодолою кінця ХІХ ст. У цьому регіоні також знаходиться дерев'яна церква початку ХХ ст. та виробнича споруда – кузня кінця ХІХ ст.

Бойківщину демонструє традиційна трикамерна курна хата 1878 р. Покуття відображене традиційною садибою кінця ХVІІ – початку ХХ ст. під солом’яним дахом і олійнею початку ХІХ ст.

З етнографічної Гуцульщини в музей перенесено дві хати-ґражди кінця ХІХ ст., а також типову гуцульську хату 40-х років XX століття.

Кожна реконструкція вміло розпланована у мікрорельєфі місцевості, ошатно опоряджена малими архітектурними формами. В інтер’єрах пам’яток – чимало етнографічних реліквій – предметів життя й побуту наших предків.

 

Більше інформації на сайті  www.davniyhalych.if.ua

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Специфіка даного музею полягає в тому, що це – музей під відкритим небом, в якому представлені сільські житлові та господарські споруди. Автентичні невеликі за розмірами хатки, особливості інтер’єрів – все це робить музей надзвичайно колоритним та привабливим, проте унеможливлює використання сучасних будівельних пристосувань щодо створення умов для безбар’єрного пересування людей на візках.

Відвідування даного музею людьми з особливими потребами можливе лише за наявності супроводжуючих осіб.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей екології та етнографії Карпатського краю

Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича

Музей історії Надвірнянщини