Косівський район  Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Незалежності, 55
Косів, 78600
тел.: (03478) 2-16-43 

Опис:

Косівський музей, як відділ Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, був відкритий у 1969 році.
В основу музею була закладена збірка творів народного мистецтва Є. Я. Сагайдачного (1886–1961), відомого українського художника та мистецтвознавця, який у 1946 р. разом з дружиною приїхав до Косова і почав працювати у місцевому училищі прикладного мистецтва. Майже весь свій час присвятив вивченню та збиранню творів народного мистецтва.
 
Музей розташований в будинку, пам’ятці архітектури (ХІХ–ХХ ст.), який з самого початку належав єврейській громаді (т.з. ‘рабинів мур’).
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини. Колекція музею нараховує близько п’яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки.
Експозиція музею знайомить з народним декоративно-ужитковим мистецтвом ХІХ–ХХ ст. Привертають увагу речі господарсько-побутового призначення — черпаки, коновки, пасківники, кептарі та кожухи, тайстри, пояси-череси, свічники, глечики та миски, які відзначаються вишуканими формами, оригінальним декоруванням та глибоким символічним змістом.
 
Широко представлені керамічні вироби другої половини ХІХ ст. відомих майстрів О. Бахметюка, П. Баранюка, П. Кошака.
Традиційна косівська кераміка середини ХХ ст. представлена творами П. Цвілик, А. Рощиб’юк, М. Рощиб’юк, Ю. Ілюка, Р. Ілюк, Н. Вербівської, В. Швеця та 0. Швець, В. Джуранюк, Є. Зарицької, В. Стрипка.
Велику художню цінність має колекція творів різьбярської родини села Яворова Косівського району Ю. Шкрібляка, В. Шкрібляка, М. Шкрібляка.
Всебічно представлена творчість відомих майстрів різьби по дереву, заслужених майстрів народної творчості членів Національної Спілки художників України Ю. Корпанюка, В. Гуза, В. Кабина, І. Грималюка, О. Хованця, І. Кочержука та багато інших.
Оригінальне вирішення побудови всієї експозиції, змістовні екскурсії, консультації для фахівців та любителів народного мистецтва, дають можливість краще та глибше пізнати самобутню історію культури та мистецтва цього чарівного мистецького краю. Музей сприяє науковому пізнанню, національному утвердженню, прищеплюючи високі естетичні смаки і уподобання. Тисячі вітчизняних та зарубіжних туристів з інтересом знайомляться з історією і традиціями краю, щоразу відкриваючи для себе Україну, як державу.
 
Усвідомлюючи те, що духовний і творчий потенціал народу нероздільно пов’язаний із всебічним знанням своєї історії та культури, музей вважає за необхідне широко пропагувати свою колекцію.
Цикли тематичних екскурсій та лекцій розраховано на учнів середніх шкіл (старших класів) та студенів. Екскурсії дозволять глибше зрозуміти народне мистецтво, ознайомитись з найкращими творами гуцульських майстрів, які увійшли у скарбницю матеріальної та духовної культури України.
Протягом 45 хвилин у виставкових та експозиційних залах з Вами працюватимуть наукові працівники музею, народні майстри та художники.

Тематичні екскурсії:
Народне мистецтво Гуцульщини ХІХ–ХХ ст.
Є. Я. Сагайдачний (1886–1961 р.р.) — відомий художник, колекціонер. 
 
Музей працює з 10.00 до 18.00, вихідний — понеділок. 


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей Марійки Підгірянки

Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича

Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта