Яремчанська міська рада  Карпатський крайовий музей визвольних змагань


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

м. Яремче, вул.Свободи, 269
тел.:(03434) 2-16-90, 2-22-95


Опис:

Музей було засновано 1963р. і тоді він називався музеєм Партизанської слави. Спочатку це було звичайне приміщення, але згодом за проектом архітектора Стасіва у серпні 1968р. було відкрито новий музей, який зовні мав нагадувати партизанську землянку. В такому вигляді він проіснував до 1987р. І власне цього року розпочались роботи з його реконструкції. Було добудоване праве крило музею і повністю змінено його перекриття.
На сьогоднішній день музей не тільки змінив свій зовнішній вигляд і свою назву, але змінилася й його експозиція. Якщо, починаючи з 1963р. по1991р., тобто до часу проголошення незалежності, вся експозиція була присвячена виключно радянському партизанському руху, то, починаючи з перших років незалежності, вона почала поступово змінюватися, тобто розширюватися і доповнюватися. На цей час в музеї представлено етапи історичного процесу Яремчанщини, а, вірніше, визвольний рух на теренах нашої місцевості. Тут ви знайдете інформацію і про опришківський рух, історію українського січового стрілецтва, створення ОУН (організації українських націоналістів) та діяльність УПА (української повстанської армії). Ви довідаєтеся про дивізію СС «Галичина» і, звичайно, ознайомитеся з діяльністю партизан під проводом С.А. Ковпака та С.В. Руднєва у Карпатах. 
 
Слід також відмітити, що в приміщенні музею постійно діють виставки, присвячені тій чи іншій даті. Зокрема, тут довгий час експонувалася виставка музею ім. митрополита А.Шептицького – це колекція робіт українських художників-репатріантів, а також колекція скульптур отця-місіонера Ярослава Свищика. Тут проводилась виставка, присвячена гуцульському ужитковому мистецтву, виставка картин яремчанських художників, виставка різьбяра з Чикаго, вихідця з Татарова.
 
Теперішня експозиція музею – це сторінки історії нашої держави, які замовчувались до недавнього часу. Це історії людей нашого краю, які поклали свої життя, дуже часто життя своїх дітей і найближчих людей за для того, щоб наша держава стала вільною. 


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»

Музей "Природа Землі Галицької"

Історико-краєзнавчий музей с. Чернелиця