Верховинський район  Музей «Хата-Гражда» гуцульської господарки


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

присілок Заріччя, с. Криворівня,

Верховинський р-н, 78710

тел.: (03432) 5-37-04


Опис:

Історико-архітектурна пам’ятка. У земельно-податкових книгах записи про цю хату від 1858 р. У кінці ХІХ – поч. ХХ ст. тут проживали Палій і Параска Харуки. Часто до Харуків приходили Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, які відпочивали у Криворівні та збирали етнографічні матеріали. У 1964 р. хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків». З 1984 р. хата-гражда стояла пусткою. У 1993 р. споруду відреставрували і через рік під час Першого світового конгресу гуцулів тут було відкрито музей.У музеї експонувалися виставки: фотовиставка Ліди Сухі з Рочестера «Криворівня очима закордонних гостей», фотовиставка Василя Кобилюка «В об’єктиві Верховинщина», виставка картин з фондів музею «Мистецтво прекрасне і вічне». 

Вихідний: понеділок

Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

Обід: з 13:00 до 14:00 год.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Комфортного під’їзду до музею немає, звичайна ґрунтова стежка, що веде з пагорба вниз. Перед входом до музейного подвір’я – брама, яка є значною перешкодою для осіб, що пересуваються на візку (висота порогу – 35 см).

Перед входом в хату – високий поріг (15 см), високі пороги і між кімнатами.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»

Музей історії с. Іллінці

Літературний музей ім. Мирослава Ірчана