Долинський район  Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Чорновола, 2а,

м. Долина , 77500

тел.: (03477) 2-79-00, 2-74-40

е-mail: muzey_dolyna@ukr.net 

www.museum.dolyna.info

 


Опис:

Музей – один із наймолодших в Карпатському регіоні – заснований 1998 року. Тут створено відділи природи, історії, етнографії та сакрального мистецтва. Це перший музей на Прикарпатті, присвячений Бойківщині – краю, що незважаючи на свою яскраву самобутність і давню історію, до цих пір, порівняно, мало досліджений і вивчений.Робота над створенням музею розпочалась з найголовнішого: пошуку, збору і опрацювання матеріалів для майбутніх експозицій. Крім того, проводилася культурно-просвітницька робота, постійно організовувалися мистецькі виставки.

Але відсутність відповідного приміщення не дозволяла створити постійно діючу експозицію. Нова сторінка діяльності музею розпочалась з вересня 2003 р., коли завдяки усесвітньо відомій благодійній фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів (США) музей одержав новозбудоване приміщення.

Урочисте відкриття нового музею відбулося 05.09.2003 р. і було приурочене першому Всесвітньому бойківському фестивалю на Прикарпатті. Серед матеріалів експозиції – цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. Теми екскурсій по музею: «Оглядова»; «Сім’я Антоновичів»; «Історія міста Долини»; «Видатні люди Бойківщини»; «Кам’яне диво Бойківщини»; «Доктор Володимир Горбів»; «Митці Долинщини»; «З історії Просвіти Долинщини»; «Природні ресурси Прикарпаття»; «Флора і фауна Карпат», інші.Працівники музею, крім тематичних програм, пропонують екскурсійні маршрути до Гошівського монастиря – Мекки православних прочан; на Скелі Довбуша, які називають Карпатським Сфінксом.

Ми радо вітаємо відвідувачів і прагнемо, щоб музей став пріоритетним у формуванні духовності та культури молодого покоління, щоб зміцнив любов до рідної історії, свого краю, бо «кожний повинен пізнати свій народ і себе в ньому».

Режим роботи: без вихідних, з 9:00 до 17:00 год. (п’ятниця - до 16.00 год.)

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Навпроти музею, на протилежній стороні, є невелика стоянка. По дорозі до входу в музей людині на візку слід подолати сходинку. Безпосередньо перед самим входом у музей 6 сходинок (пандус на даний час не встановлений), проте працює кнопка виклику. Ширина дверей достатня для проїзду на візку. За вхідними дверима є ще дві сходинки, після яких – просторі коридор та експозиційні кімнати. Двері між кімнатами музею достатньої ширини, не створюють перешкод для людей на візку.

На другий поверх музею ведуть стрімкі сходи – пристосувань для людей на візках немає.

Туалет в музеї не пристосований до потреб людей з обмеженими можливостями.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей «Берегиня»

Музей визвольних змагань Прикарпатського краю

Літературно-меморіальний музей Івана Франка