Коломийський район  Музей «Писанка»


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

проспект Чорновола, 43 / б

м. Коломия, 78200

тел.: (03433) 2-78-91

www.pysanka.museum


Опис:

 

Єдина у світі культурна установа, збудована у вересні 2000 року спеціально для збереження і експонування творів писанкового розпису – писанок.

 

Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця стала візиткою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн. Урочисте відкриття музею "Писанка" відбулося 23 вересня 2000 року, під час Міжнародного Гуцульського фестивалю. Концепцію експозиції музею розробила директор Я.Ткачук, а втілили в життя коломийські художники В.Андрушко та М. Ясінський. Музей володіє колекцією понад 12 тис. писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції, та Індії. В музеї існує традиція - перші особи держави під час відвідин музею отримують подане професійною писанкаркою біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск і писачок, яким залишають свій автограф на поверхні яйця, а далі розписують як писанку. В експозиції музею є писанки з підписами Президентів України Л.Кучми, В.Ющенка, багатьох видатних політичних діячів України.

Час роботи музею: з 10:00- до 18:00 год., окрім понеділка.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

На сходах, що ведуть до бічного входу музею, встановлені 2 зручні пандуси. Доступним для осіб з обмеженими можливостями є перший поверх музею (тут відбуваються змінні виставки майстрів народного мистецтва, майстер-класи з розпису писанки, експозиція з екскурсу в історію писанкового розпису, сувенірна крамниця).

На другий поверх музею ведуть стрімкі сходи – пристосувань для людей на візках немає.

Туалет в музеї не пристосований до потреб осіб з особливими потребами.

 



Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей-бібліотека Михайла Бажанського

Музей історії села Шевченкове

Музей Івана Вагилевича