16 Вересня 2013, 02:00
Музею родинних професій, створеному заслуженим журналістом України іванофранківцем Романом Фабрикою, виповнилося 8 років. У музейній експозиції, розміщеній у спеціально спорудженому приміщенні на невеликому подвір’ї практично в центрі Івано-Франківська, зібрано атрибути 150 професій, освоєних представниками родини Фабрик протягом двохсот років, а також предмети побуту.

Тут можна побачити знаряддя праці залізничників, ковалів, архітекторів, пасічників, будівельників, геологів, шахтарів, музикантів, агрономів тощо.

Музей родинних професій Романа Фабрики – серед найунікальніших в Україні

«Музей – моє дітище, - каже Роман Фабрика. – Побачив його уві сні. Втілювати побачене допомагали син та онук. Девіз мого музею: від плуга – до комп’ютера».

За час існування музею його оглянули понад 8 тисяч відвідувачів, серед яких – колеги-журналісти, краєзнавці, викладачі, студенти та школярі. У музеї проводяться уроки з вивчення усної народної творчості, історії рідного краю.

«У такому музеї можна організовувати майстер-класи для музейників, екскурсії не лише для учнів, а й студентів-істориків», - переконаний начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак.

За версією журналу «Фокус» музей родинних професій увійшов до п’ятірки найунікальніших приватних українських музеїв. «Для мене це найвища нагорода», - ділиться Роман Фабрика і додає: у планах – видати книгу про музей.

ПаралеліВідвідайте також:


Музей-кімната Назарія Яремчука

Музей родинних професій

Музей мистецтв Прикарпаття