09 Вересня 2009, 11:05
В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито виставку “Тріщина через усе життя”. Дана виставка є першим спільним проектом Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” та Крайового об’єднання Райнланд, (здійсненим на основі підписаного 10 листопада 2008 року Меморандуму про співпрацю між зазначеними організаціями).
Виставка є підсумком українсько – німецького проекту, під час якого було встановлено зв’язок з колишніми примусовими робітницями (“Ostarbeiterinnen”), їхні прізвища були отримані з книги Крайової жіночої лікарні міста Вупперталя, яка в ті часи належала до Провінційного об’єднання Рейнської провінції.
На виставці представлено двадцять плакатів, які ведуть відвідувача музею життєвими шляхами десяти жінок. Життя кожної з них позначено роками примусової праці у Німеччині. Кожна доля представлена на двох дошках: з одного боку – дитинство та життя в післявоєнній Україні у якості репатріанта; з другого боку – спогади про депортацію та роки примусової праці.
Виставка працюватиме з 8 по 28 вересня 2009 року.

Управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Музей історії села Шевченкове

Музей–оселя родини Івана Франка