18 Лютого 2010, 11:29
Національна Спілка Краєзнавців України організувала і провела І Всеукраїнський конкурс громадських музеїв. У номінації «Історія рідного краю» ІІ місце здобув народний зразковий історико-краєзнавчий музей села Бортники Тлумацького району Івано-Франківської області. Керівником музею є Карп’як Іван Михайлович.
Головою конкурсної комісії був голова НСКУ, академік НАН України, Герой України П.Тронько.
Мета даного конкурсу - активізація творчої та пошукової діяльності громадськості, розвиток музейної справи, проведення цілеспрямованої роботи щодо популяризації громадських музеїв в українському суспільстві. Конкурс проводився у три етапи: І – регіональний етап, ІІ – всеукраїнський етап, ІІІ – фінал у форматі виставки, де були оголошені та відзначені переможці конкурсу.
Переможців конкурсу визначалися в 5 номінаціях: «Історія рідного краю», «Традиції та звичаї моєї малої батьківщини», «Видатний земляк», «Краще експозиційне оформлення музею», «Краща просвітницька діяльність музею».
Довідка:
На даний час в Україні діє більше 6 тисяч громадських музеїв, з яких 4 тисячі − шкільні. 103 із них стали переможцями заключного туру.

Історико-краєзнавчий музей О. Довбуша

Кімната-музей Героїв ОУН-УПА