12 Березня 2010, 03:33
У Народному домі райцентру Рожнятова відбувся ХII обласний фестиваль оркестрів народних інструментів «Кобзареві струни», приурочений до 196-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, серед засновників та організаторів якого — управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, ОНМЦ «Прикарпаття», Рожнятівська РДА та відділ культури і туризму райдержадміністрації.
У форумі взяли участь до двох десятків найкращих оркестрових і хорових колективів Прикарпаття, гості з Тернопілля.

Обласний фестиваль «Кобзареві струни» на Івано-Франківщині проводиться що два роки. і майже за чверть століття свого існування — традиційно в Рожнятові. Тільки II мистецький форум такого формату свого часу приймала Коломия. І кожне таке свято народної музики обов’язково відзначалося якоюсь яскравою, неочікуваною першиною. Цього року — блискучим і несподіваним обрамленням концерту. По-перше, потужним виконавським прологом — Шевченковим «Реве та стогне...» — відкрили свято зведені хори Перегінського, Рожнятівського і Брошнів-Осадського народних домів у супроводі оркестру народних інструментів Рожнятівського народного дому під орудою заслуженого працівника культури України Ярослава Тринчука. І, по-друге, на завершення фестивалю прозвучав оркестрово-інструментальний твір «Запорізький марш» у виконанні зведених оркестрів народних інструментів. За диригентським пультом — маестро Гуцал, почесний голова фестивалю, народний артист України, професор, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка і диригент Національного оркестру українських народних інструментів.

Відтак, аналізуючи перебіг ХII фестивалю, Віктор Гуцал відзначив «відчутне зростання рівня мистецького форуму загалом і, зокрема, художньо-виконавської майстерності колективів-учасників «Кобзаревих струн». Йшлося про активну участь молоді, у чому щонайперше акцентувалася увага на колективі з Богородчан.

...Господарі мистецького форуму — рожнятівці — постаралися не лише належною організацією фестивалю, а й презентували низку виставок: художніх світлин «Стежками Кобзаря» — народного аматорського фотоклубу «Пролісок» Рожнятівського народного дому (керівник — Іван Парадовський); вишиття — передусім ірини Павлів з села Креховичів та художнього розпису кераміки — майстрів народно-прикладного мистецтва області. І вся ота палітра звуків і фарб, мозаїка вишиванок, герданів і усмішок стелилася струнами весни — у дарунок Кобзареві.

http://www.news.if.ua/news/4492.html



Відвідайте також:


Музей-кімната «Мамина Світлиця»

Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича

Краєзнавчий музей ім. Леся Гринюка