29 Червня 2010, 10:22
Гуцульське свято «Полонинське літо-2010» вже традиційно проводять в урочищі Запідок у селі Верхній Ясенів Верховинського району.
Кожна з більш як двадцяти сільських рад представила полонинське дійство та виставку-продаж продукції, виготовленої на високогірних пасовищах. Можна побачити, як готують гуцульські страви, скуштувати бринзу, вурду, масло, будз.
За словами організаторів свята, насамперед це вшанування вівчарів-літувальників, які у літні місяці високо в горах випасають худобу і виготовляють полонинську продукцію.
У програмі фольклорного свята – запалення полонинської ватри, виставка виробів народних майстрів, гуцульські розваги, народні гуляння, святкові забави, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
Організатори «Полонинського літа-2010» – управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинська райдержадміністрація та районна рада.
Колишнє свято проводів на полонину відновлене кілька років тому.
Минулого року під час фестивалю прозвучала обіцянка урядовців, що свято отримає статус всеукраїнського.
За матеріалами інтернет-ресурсу news.if.ua

Народний краєзнавчий музей ім. Юліана Целевича

Музей побуту та етнографії Західного регіону

Музей народного мистецтва Гуцульщини