12 Липня 2010, 12:29
В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Слово і зброя", присвячена 100-літтю від дня народження героя УПА, лицаря Срібного Хреста Заслуги, провідника пропаганди Карпатського краю, редактора альманаху "Чорний ліс", засновника і редактора газети "Шлях перемоги" Михайла Дяченка (псевдо Марко Боєслав). Вона створена на основі приватної колекції дослідника життя і творчості Боєслава, історика, краєзнавця та журналіста, депутата обласної Ради Зіновія Бойчука.
Тут зібрані оригінальні документи і світлини 1930-1950 років, зокрема, оригінальні видання поезій Боєслава, речі з його криївки, зашифровані документи воїнів УПА, листи, архівні матеріали, фрагменти зброї. Все це Зіновій Бойчук збирав довгі роки.На відкритті виставки про необхідність відновлення історичної правди, дослідження її маловідомих сторінок, значення для єднання України говорили перший заступник голови обласної ради Зіновій Береговський, начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, письменники Михайло Андрусяк, Степан Пушик, Володимир Качкан. При цьому наголошувалося, як важливо, аби таку виставку побачило якомога більше молоді, а також туристи з різних куточків України. В краєзнавчому музеї виставка "Слово і зброя" експонуватиметься до 2 серпня. Однак відзначення 100-літнього ювілею Марка Боєслава та його побратимів продовжуватиметься, особливо на свято Покрови.
За матеріалами інтернет-ресурсу Правда.if.ua

Громадський музей села Вербіж