19 Липня 2010, 11:37

На Прикарпатті вперше відбулося фольклорне свято «Гірські горни». Виступали фольклорні колективи Прикарпаття, родзинкою свята стали виступи гуцульських трембітарів та альпгорністів із Німеччини, Румунії, Швейцарії.

Перед музеєм «Писанка», де проходила мистецька акція, діяла також виставка робіт народних майстрів, - повідомляє Радіо Свобода.

Організоване фольклорне свято завдяки німецькому товариству «Відергебурт». Його керівник Зіновій Шмідль, який очолює туристичну агенцію «Галицькі подорожі», ідею такого фестивалю виношував два роки, в майбутньому хотів би бачити його міжнародним і постійним.

Трембіта – народний духовий музичний інструмент, який здавна на Гуцульщині виконував роль інформатора про різні події і звуки якого добре чути в горах. В Альпах таким інструментом пастухів є альпгорн, за розмірами дещо менша від трембіти дерев’яна труба. Учасники фестивалю «Гірські горни» змогли порівняти звучання цих інструментів.

За інформацією інтернет-ресурсу Zaxid.Net

Кімната- музей Марійки Підгірянки