20 Жовтня 2010, 09:43
Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Романа Іваницького відбулося засідання комісії з призначення щорічної премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства.

За підсумками обговорення за клопотанням обласної організації Національної спілки краєзнавців України підтримано кандидатури Арсенича Петра Івановича, Гавриліва Богдана Михайловича та Грабовецького Володимира Васильовича. За результатами голосування їхні кандидатури визнано переможцями цьогорічної премії.

Володимир Полєк народився 27 вересня 1924 року в Станіславі, заочно закінчив філологічний факультет (українське відділення) Львівського університету імені Франка. З травня 1955 року працював в педінституті (з 1992 року — Прикарпатський університет) імені В. Стефаника. Був професором кафедри української літератури.

Захистив кандидатську дисертацію «Творчість Котляревського у зв’язках української і зарубіжних літератур», що визначила одну з тем творчих зацікавлень літературознавця — «Українська література у зарубіжних перекладах і критиці».

Полєк надрукував чимало досліджень про рецепцію творчості українських письменників за рубежами України, надрукував праці «Літературне Прикарпаття», «Іван Франко на Прикарпатті» , «Літературно-мистецькі місця Івано-Франківська, Покуття і Гуцульщини» , «Літературно-мистецькі місця Галича, Опілля і Бойківшини», «Тарас Шевченко і Прикарпаття», «Календар пам’ятних дат Івано-Франківської області на 1991 рік і наступні роки» і «Біографічний словник Прикарпаття» (1993), «Історія українських юридичних термінів».

Добре розуміючи значення бібліографії для розвитку літературознавчої науки, Володимир Полєк видав бібліографічні покажчики: «Марко Черемшина» , «Іван Франко і Прикарпаття», «Михайло Бринський», «Етель-Ліліан Войнич і Україна», «Композитор Анатолій Кос-Анатольський», «Івано-Франківська обласна письменницька організація», «Михайло Павлик» (1986).

Перу В. Полєка належить 1200 статей, опублікованих у збірниках, журналах, газетах в Україні і за кордоном (Канада, Польща, Росія), частину з яких зафіксовано у покажчику «Володимир Теодорович Полєк».

Був лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Івана Вагилевича.

ОДТРК



Відвідайте також:


Музей «Борцям за волю України» с. Копачинці

Музей народної творчості Михайла Струтинського

Музей «Історії міста Тисмениця» імені Степана Гаврилюка