14 Січня 2011, 01:50
14 січня 60-ти річний ювілей святкує директор обласного Художнього музею Михайло Дейнега.

Колеги по творчості говорять про Дейнегу: “Творчий шлях художника Михайла Дейнеги є символом трансформацій мистецтва загалом. У його картинах сплітаються колірні феєрії фонізму, експресії періоду сецесії, надсучасні підходи до класичного олійного живопису,нетипові екстравагантні композиції та відчуття космічного сприйняття світу.



Михайло Дейнега народився 14 січня 1951 р. у смт. Єзуполі. Навчався у Косові, згодом у 1981 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер Академія мистецтв). Його викладачами були Довбошинський Д., Боднар І., Токар М.

Працює у живописі, творить гобелени. Улюбленій справі віддав понад тридцять років свого життя. Вважає своє мистецтво асоціативним живописом. Виставки М.Дейнеги відбувалися у Польщі, Чехословаччині, Італії, Німеччині. В Україні - у Львові, Києві, Івано-Франківську (виставки “Тріумвірат” (2005), “Незнаний Дейнега” (2010)). Є автором більше тисячі робіт. Їх можна побачити у Канаді, США, Ізраїлі, Великобританії, Польщі, Чехії, Франції, Ватикані.

Михайло Дейнега - автор роботи «Ангел зі сходу», створеної на вшанування понтифікату Папи Римського Івана-Павла II. Ця робота облетіла Європу й Америку, а згодом з рукотворними ангелами зі всього світу та вісьмома українськими представила Івано-Франківськ в Римі на площі Св. Петра. Займався реставраційними роботами, зокрема в костелі Христа Царя по вул. Вовчинецькій. Член Національної Спілки Художників України. Лауреат обласної премії ім. Я.Лукавецького (2010). Відзначений грамотою обласної державної адміністрації (2011).

З нагоди ювілею колектив Регіонального туристично-інформаційного центру бажає Вам, шановний пане Михайле, міцного здоров’я на довгі літа, родинного добробуту і благополуччя, успіхів у Вашій щоденній праці. Нехай втілюються в життя найкращі Ваші задуми і починання, завжди зігріває Вас людське тепло і вдячність за добрі справи!



Відвідайте також:


Музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)

Літературний музей ім. Мирослава Ірчана

Музей імені Митрополита Андрея Шептицького