25 Січня 2011, 11:57

Незабаром у Коломиї відкриється виставка робіт у жанрі картун Любомира Т. Винника (Льокарно, Швейцарія).

Картун – назва сучасної карикатури. На відміну від традиційної, побутової, політичної, картун обходиться без підписів, тексту, які пояснюють і доповнюють карикатуру. Це малюнки «без слів».

«Картун» (англ. cartoon) означає вид неанґажованої карикатури, яка тяжіє до вічних тем, це свого роду графічна притча. Картун – це інтелектуальна і проблемна графіка.

Малюнки картуністів, які створюють проблемну графіку, найчастіше не є смішними. В емоційному плані вони здатні викликати у глядача гірку чи саркастичну посмішку. Будь-який художник може намалювати свою ілюстрацію до певного тексту і тільки карикатурист, навіть в деякій мірі філософ, може намалювати карикатуру без слів, яка говорить сама за себе.

Народний краєзнавчий музей ім. Юліана Целевича

Музей Наталії Кобринської