08 Лютого 2011, 10:56
Відома українська співачка Міка Ньютон, тоді ще маловідома дівчина з Бурштина Оксана Грицай, брала участь в одному з перших фестивалів "Пісні Опілля" і посіла перше місце. З 1995 року у Рогатині проходить такий фестиваль, хоча і були в його історії деякі перерви.

Попередній, IV, у 2009-у зібрав колективи не лише з нашої області, а й з Львівської, Тернопільської. Серед традиційних номінацій: вокально-хоровий, музичний та хореографічний жанри, виступи фольклорно-етнографічні колективів та виставки майстрів народної творчості.

А цьогоріч новим елементом обіцяють кулінарну складову — на зразок "Смачного Спасу" на Коломийщині. Адже Опілля славиться своєї кухнею, особливо випічкою, а на весілля тут випікають так звані "долі". Це може стати додатковою принадою для гостей фестивалю і туристів. Фестиваль "Пісні Опілля" проводять зазвичай у червні, він співпадає зі святом міста Роксолани.

ОДТРК

Кімната–музей села Чернятин при бібліотеці-філіалі