16 Лютого 2011, 10:59

15 лютого у Хотимирі на Тлумаччині пройшов І фестиваль народної творчості «Запалімо Стрітенську свічу», в якому взяли участь голови райдержадміністрації та райради Василь Сенів і Михайло Вишневський.

Розпочалося святкування біля храму Святого Миколая УАПЦ с. Хотимир. спільним освяченням стрітенських свіч, яке провели священики о. Віктор (УАПЦ с. Хотимир), о. Іван (УАПЦ с. Жабокруки) о. Петро (УГКЦ с. Хотимир) та спільним запаленням Громадської Свічі Стрітення. Далі громада спільно урочистою ходою пройшла до центральної площі Хотимира.

У вітальному слові голова райдержадміністрації Василь Сенів висловив впевненість, що такі святкування стануть традиційними на Тлумаччині.

Керманичі району вручили Подяки: за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 10-ої річниці з часу створення колективу «Берегиня» Стасюк Станіславі Тадеївні, керівнику народного аматорського фольклорного колективу «Берегиня»; за належну організацію фестивалю народного мистецтва «Запалімо стрітенську свічку» в с. Хотимир: о. Віктору Оринчину, священику УАПЦ с. Хотимир; о. Івану Назаруку, священику УАПЦ с. Жабокруки; о. Петру Третяку, священику УГКЦ с. Хотимир; Капуляку Дмитру Палійовичу, сільському голові с. Хотимир; Капуляк Ірині Петрівні, вчителю ЗОШ І-ІІ ст., депутату сільської ради с. Хотимир; Буртнику Миколі Степановичу, завідувачу клубним закладом с. Хотимир.

Фестивальну програму продовжили виступи фольклорних колективів сіл Хотимир, Жабокруки, Жуків, Озеряни, Яківка, Прибилів, селища Обертин, троїстих музик сіл Пужники та Грушка.

ОДА

Історико-краєзнавчий музей с. Космач

Кімната-музей В.Івасюка

Музей –пам’ятка дерев’яної архітектури і живопису ХVI -ХІХ ст. – церква св. Духа (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)