17 Квітня 2011, 08:24
З нагоди Світлого свята Воскресіння Христового в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка 18 квітня відкриється виставка старовинних великодніх листівок "Великодній барвограй" з приватної колекції Петра Арсенича.

Світлому празнику Пасхи присвячено також віртуальну виставку "Величне свято Воскресіння". У розділі „Великий день любові і добра" представлено видання із фондів бібліотеки, які знайомлять із народними обрядами, традиціями та звичаями відзначення Великодня в Україні в цілому і, зокрема, на Прикарпатті. Розділ „Мініатюрне диво-мистецтво" розкриє таємниці українського писанкарства, зосереджує увагу на символіці орнаменту писанки, історії її виникнення. Третій розділ виставки „На Великдень ранесенько закувала зозуленька" складають збірки календарно-обрядових пісень, які виконують під час Великодніх святкувань. Також тут представлено авторські та народні казки, легенди й вірші, присвячені святу.

В окремі розділи виокремлено заходи бібліотеки, присвячені Великодню, та Інтернет-ресурси цієї тематики.

ОДТРК

Краєзнавчий музей селища Делятин

Історико-краєзнавчий музей с. Космач

Музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)