20 Травня 2011, 11:21

18 – 19 травня 2011 р. в м. Івано-Франківську проведено науково-методичний збір працівників військових музеїв Збройних Сил України. Захід проведено на базі філії Національного військово-історичного музею України – музею «Герої Дніпра» у м. Івано-Франківську.

Учасникам зачитано привітання Міністра оборони України працівникам музеїв Збройних Сил України з нагоди Міжнародного дня музеїв. Перед присутніми виступили спеціаліст з музейної справи облдержадміністрації Г.Брицька, голова Ради організації ветеранів 38 Армії (корпусу) В.Моїсеєнко, професор кафедри морально-психологічного забезпечення Національного університету оборони України В.Алащенко, начальник Національного військово-історичного музею України, полковник В.Карпов, завідувач філії військово-історичного музею Повітряних Сил України (м. Вінниця) М.Дерновий, завідувач філії Національного військово-історичного музею України – Військово – морського музею України Р.Баженов, завідувач військово-історичного музею 58-го Будинку офіцерів ЗСУ м. Львів С.Паліса, культорганізатор 25 гарнізонного будинку офіцерів м. Житомир Л.Жосан, методист Військово-історичного музею Південного оперативного командування (м. Одеса) Н.Югова, начальник музею Національної академії оборони України Андріяка А., начальник музею будинку культури та відпочинку в/ч А 1225 Хомович А., позаштатний завідувач музею воєнної історії Криму 8 гарнізонного будинку офіцерів (м. Сімферополь) Т.Назаренко.

Обговорено багато цікавих питань: «Військово-музейна діяльність у сучасній Україні: стан справ, тенденції та перспективи. Роль військових музеїв у справі збереження та популяризації військово-історичної спадщини», «Основні результати роботи музеїв, кімнат бойової слави ЗСУ у 2010 р.», «Регіональні аспекти збереження військово-історичної спадщини», «Військово-патріотичне виховання: важливий напрямок у діяльності ветеранської організації», «Формування свідомості офіцерів на національно-історичних традиціях українського народу», «Історико-культурне значення музеєфікації військових об’єктів», «Досвід музею у відтворенні історії повітроплавання України», «Військово-морський музей України – концептуальні підходи до становлення діяльності музею», «Робота військово-історичного музею з дослідження бойових традицій Західного регіону України», «Поєднання заходів військово-патріотичного виховання у роботі з різними категоріями відвідувачів Музею бойової слави. З досвіду роботи Музею бойової Житомирського гарнізону ім. Щорса М.», «Збереження та примноження музейних фондів у роботі музею», «Внесок музею Національної академії оборони України у справу військово-патріотичного виховання громадян держави», «Робота музею історії воєнної розвідки України щодо патріотичного виховання», «Військова історія Криму: проблеми висвітлення музейними засобами головних подій», «Музейна експозиція: сучасні підходи до її створення».

Під час роботи зборів відбулося засідання Музейної ради ЗСУ і прийнято методичні рекомендації щодо організації діяльності військових музеїв. Важливими були методичні заняття у Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї «Музейна експозиція: сучасні підходи до її створення» та Івано-Франківському художньому музеї «Облік музейних фондів». Учасники зборів відбули екскурсію центральною частиною міста, відвідали музеї Національного заповідника «Давній Галич», побували в обласному академічному драматичному театрі ім. І.Франка.

Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія

Музей "Природа Землі Галицької"

Музей Марійки Підгірянки