09 Листопада 2011, 12:04
З 16 по 18 листопада о 18.00 год. у приміщенні Культурно-мистецького центру «Є» (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31, 4-й поверх) відбудеться показ кращих документальних фільмів з усього світу, які були призерами найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно. Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

У 2010 році Docudays UA відбувся у 123 населених пунктах України. Фестивальні фільми переглянули близько 153 тисяч глядачів.

У Івано-Франківську Фестиваль проходитиме вчетверте і глядачі переглянуть більше десятка картин. Порушуватимуться теми прав дитини, ув’язнених та просто громадян тої чи іншої країни. Після показу фільму «Авто*Мат» (Чехія), де піднімаються питання прав велосипедистів, відбудеться обговорення даної проблематики із представником франківської організації велолюбителів Андрієм Афонським.

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA. Усі бажаючі отримають Конвенцію ООН про права дитини та ліфлет про права дітей, базований на українському законодавстві. Спеціальна подія - показ фільму «Причина смерті – прочерк» (Білорусія). Стрічка розповідає про історію одного засудженого до смертної кари. Білорусія – остання країна Європи, де найвищою мірою покарання залишається смертна кара. Чи має існувати законне вбивство у сучасному світі? Обговорити це питання буде нагода після перегляду.

Ще одна спеціальна подія – фільм «Хто убив Наталію?» (Росія) – про вбивство правозахисниці Налії Естемірової, яка розслідувала справи по зникненнях, катуваннях та вбивствах у Чеченській Республіці. Цикл «Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут.

Якою бачать українську політику іноземні митці? «Інший Челсі: історія з Донецька» - про українську владу зі сторони.

«Усі документальні фільми відображають життя реальних людей, - зазначає голова Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта». - Це ті історії, які трапилися або й досі відбуваються насправді. А права людини стосуються кожного і щодня, тому не варто оминати цю тему». Після переглядів глядачі зможуть отримати безкоштовну консультацію юриста та поспілкуватися із правозахисником Андрієм Малетином.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського

Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини

Музей Івана Франка в селі Лолин