20 Квітня 2012, 12:37
Наближається особлива дата у житті Івано-Франківська – святкування Дня міста. На сьогоднішній оперативній нараді у міського голови заступник мера Михайло Верес розповів про те, як саме місто відзначатиме свій ювілей.

За його словами, основні заходи до відзначення Дня міста відбуватимуться в суботу-неділю 5-6 травня.

Святкування розпочнуться 3 травня, коли о 20.30 відбудеться захід „Вогні на Ратуші”, під час якого компанія „Київстар” подарує Івано-Франківську гарну підсвітку будівлі міської Ратуші.

4 травня о 11.00 відбудеться урочисте відкриття Бастіону Станиславівської фортеці. Над реконструкцією цієї пам’ятки працювали давно. Ця фортеця стане окрасою нашого міста і, напевне, центр проведення основних цікавих мистецьких заходів міста та виставок переміститься саме туди, переконаний Михайло Верес.

Одразу після відкриття Бастіону відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю „Свято ковалів”. Крім того, у місті заплановане урочисте відкриття великого спортивного залу у Муніципальному фізкультурно-оздоровчому комплексі, де у майбутньому будуть проводитися різноманітні спортивні змагання.

5 травня – основний день святкування Дня міста. Вже о 10.15 свято розпочнеться покладанням квітів до пам’ятника І.Франка. Потім велика колона на чолі з керівництвом міста і області та представниками іноземних делегацій вирушить в сторону Ратуші.

О 11.00 відбудеться урочисте відкриття свята Дня міста. До цього часу на площі Ринок встановлять велику сцену. На відкриття свята уже пообіцяли приїхати глави трьох українських церков.

Після урочистостей біля Ратуші відбудеться відкриття пам’ятного знаку Першій українській церкві. Одразу після цього запланований прийом міським головою зарубіжних делегацій і вперше цей захід відбуватиметься не в Ратуші, а в Пасажі Гартенберг.

О 16.00 в парку культури і відпочинку ім. Т.Шевченка відбудеться відкриття алеї споріднених міст. А о 17.00 в приміщенні обласного музичного драматичного театру ім. І.Франка відбудеться святковий концерт і вручення міської літературної премії ім. І.Франка.

Цього ж дня, 5 травня, біля облмуздрамтеатру буде встановлена велика сцена і о 19.00 тут відбудеться великий концерт для молоді. Виступатимуть багато місцевих колективів, а родзинкою свята стане виступ Олега Скрипки і гурту „ВВ”. Цей день завершиться урочистим салютом. Крім того, 5 травня дня будуть також численні концерти на Площі Ринок і на Майдані Шептицького.

Неділя, 6 травня, розпочнеться о 10.00 архієрейськими службами в усіх церквах міста. Згодом відбуватимуться виступи учасників фестивалю „Родослав”. У місті проходитиме фестиваль „Вгору серця” та великі спортивні змагання, а саме показові виступи учнів спортивних шкіл міста.

У понеділок планується відкриття музею одного з учасників „Руської трійці” І.Вагилевичу на базі Івано-Франківського медичного університету.

Крім того, у місті заплановано проведення багатьох інших заходів, а остаточна програма урочистих святкувань Дня міста буде відома уже до кінця цього тижня.

Літературно-меморіальний музей Василя Стефаника

Домашній музей жіночих прикрас

Хата-музей кінофільму «Тіні забутих предків»