29 Травня 2012, 10:24
Вже п'ятий рік поспіль гірськолижний курорт «Буковель» приймає художників зі всієї України. Учасниками цьогорічного весняного пленеру стали: Бідзіля Тетяна (м. Луцьк), Григор’єва Анастасія, Кудрявцева Катерина, Заулична Ольга, Ягодкіна Тетяна, Попінова Галина (м. Київ) Демиденко Олександр (м. Кіровоград), Місяць Володимир Коваль Андрій (м.Дрогобич), Плєхов Микола, Савелюк Димитро (м. Миколаїв) Іванчо Анрій (м. Мукачево) Вереш Агота(м. Берегово), Цьомик Олена (м. Ковель), Шандор Олександр (м. Виноградів), Жмaк Віктор, Грицик Володимир (м. Львів), Пресняк Марія (Одеса), Майко Федір, Повшик Володимир, Олексюк-Тихоліз Ярослава, Росяк Наталія, Григорян Сергій, Кузів Богдан, Красьоха Василь, Майко Микола (м. Івано-Франківськ), Гвоздинський Віктор (м. Рівне), Красьоха Іванна ( м. Нью-Йорк).

Це творчі особистості з різними характерами, різним світосприйняттям, відмінні за творчою манерою. Однак вони прагнули щиро поділитися один із одним своїми здобутками у жанрі пейзажного живопису та відтворити на полотні автентичність гуцульського краю, щоб емоційно вплинути на сучасника та спонукати його зберегти цю красу від нестримного наступу та небезпек сучасного урбанізованого середовища.

Цьому сприяли буковельські панорами, які постали перед очима учасників пленеру, краєзнавчі екскурсії до Ворохти, Яблуниці, Верховини, відвідання приватного музею закоханого у рідний край музиканта та краєзнавця Романа Кумлика, який, розповівши про звичаї краю, загравши на кожному музичному інструменті, представленому у музейній скарбниці, серед яких скрипки, цимбали, коза, дримби, трембіти, роги, сприяв глибшому розумінню колориту гуцульського життя. Гуцульська душа заговорила до художників в час відвідин ними села Криворівня Верховинського району, яке називають екомузеєм. Тут вони не тільки писали етюди, а й відвідали хату-гражду Параски Харук та почули розповідь її праправнука про буденне життя гуцульської родини. Природа Гуцульщини за ці 14 днів постала перед художниками у всій своїй мінливості, широті відтінків та світлотіні. Крім того, повноту колориту карпатського краю допомогли відчути мелодії місцевих композиторів у виконанні гурту «Аве Марія». Величні карпатські панорами, зустрічі з доброзичливими місцевими жителями сприяли передачі на полотнах неповторності краю, його поетичності.

Кращі пленерні роботи будуть представлені на виставці у м. Івано-Франківську, яку буде розгорнуто за сприяння ТК «Буковель».

Народний музей освіти Прикарпаття

Хата-музей кінофільму «Тіні забутих предків»

Музей Михайла Грушевського