10 Вересня 2012, 02:25

8 вересня в селі Ліски на «Циганському горбі» відбувся V обласний літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик. На фестиваль прибули поети Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Київщини, Чернівців.

На Прикарпатті відбувся літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Загалом у фестивалі взяли участь понад 40 поетів. Свої поетичні виступи глядачам дарували Євген Баран, Ярема Процюк, Ольга Дергачова, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Василь Карп’як, Олександр Дяк, Мирослав Лазарук, Володимир Погорілий, Василь Рябий, Сергій Грабар, Володимир Єшкілєв, Микола Кавацюк, Марія Микицей, Олесь Гордон, Олег Мешега, Михайло Батіг, Богдан Стрільчик, Роман Лябич, Юстина Долінська, Іван Війтенко, Любов Загоровська, Наталя Ткачик, поети-початківці.

На Прикарпатті відбувся літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Уже втретє фестиваль відвідала двоюрідна сестра Квітки Цісик – Дарія Висоцька (Польща), вперше цього року на фестиваль прибули двоюрідна сестра Квітки – Люба Цісик-Павлик з родиною (Нью-Йорк, США), троюрідні брат і сестра Квітки Ігор Цісик, Лідія Зень (Івано-Франківськ), Валентина Лукавецька (з родини Кочіїв).

На Прикарпатті відбувся літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Це літературно-мистецьке свято розпочиналося ще у 1999 році як поетичний фестиваль. Історія становлення та розвитку фестивалю пов’язана з іменем геніальної американської співачки українського походження, завдяки якій світ пізнав українську пісню у 80-90-х роках минулого століття. Метою обласного літературно-мистецького фестивалю ім. Квітки Цісик є створення культурно-мистецького центру, навколо якого формувалася б сучасна культурна еліта; допомогти талановитим особистостям презентувати себе у суспільстві; збереження української пісенної традиції; популяризація творчості Квітки Цісик; посилення національної свідомості, зміцнення духу патріотизму, почуття гордості за свою країну та її вихідців.

На Прикарпатті відбувся літературно-мистецький фестиваль ім. Квітки Цісик

Саме у селі Ліски на Коломийщині жила родина Цісиків, дідусь і бабуся легендарної співачки, їхні діти –сестра і семеро братів, серед яких був і батько Квітки Володимир – відомий віртуоз-скрипаль.

Фото: Оксана Островська

Кімната-музей В.Івасюка