Природознавчі  Музей «Лісова скульптура»


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Черемшини, 57,

с-ще Яблунів,

Косівський р-н, 78621

тел.: (03478) 3-60-60

www.facebook.com/WoodenSculptureMuseum


Опис:

Лісова скульптура – це складний тандем природи, фантазії та майстерності людини. Саме це поєднання – знайденого в природі відмерлого лісового кореня та живої творчості – робить коренепластику мистецтвом. Митець лісової скульптури панує над природою, тільки їй підкоряючись, або, точніше, черпаючи з неї м матеріал для своїх фігур та образів.        

У кожної людини є своя невисловлена, маловідома сторона. Понадто, якщо ця людина – педагог. Невисловленою стороною Ігоря Фартушного є лісова скульптура. Те, що не вражає, мало привертає увагу пересічних людей у природі, знаходить своє нове життя в руках цього творця. Справжній митець, е не ремісник-стилізатор, Ігор Анатолійович під зморшками чудернацьких корінців, уламками дерев, наростів, кореневищ, шишок, грибів-трутовиків знаходить свої майбутні поетичні скульптурні творіння.

Коренепластика Ігоря Фартушного – це сплав любові і гіркоти, надії і безумства, смішного і чарівного, кумедності і первородного гріха. Це своя індивідуальна філософія, самовираження, своє бачення світу у його прадавніх, побутових, історичних і навіть шаманських іпостасях. Споглядаючи виставку, не раз можна зловити себе на двоякому відчутті. Виразність робіт майстра часом не потребує роздумів: вони хвилюють, захоплюють, насолоджують. Однак, серед великої кількості є і такі, що заставляють до міркування, бо самі по собі означають щось велике, незвідане, таємне, божественне.

Прекрасне завжди дивне. Безумовно, кожний шедевр, створений природою, довершений вже сам по собі, тому Ігор Анатолійович намагається якомога менше внести змін у скульптурні форми, зберегти їх первинність та оригінальність.

Окремої уваги потребують ті фігури, які, за задумом, терпінням, образним мисленням, творчою самовідданістю народжуються у майстерні автора. Весь свій вільний час народний умілець офірує звичайним, на перший погляд, шматками деревини, щоб згодом надати їм форми вічності і піднести на вівтар справжнього мистецтва. Тоді роботи скульптора – фігури з розкішними жіночими обрисами, птахи, диво-звірі, реальні та міфічні образи людей, химерні створіння заворожують всіх своїм нетлінним поглядом. Так, наприклад, поряд, де біліє бюст жінки, покоїться чарівна істота, чий голос, усмішку ми марно намагатимемося почути. В іншій роботі – у якійсь дивній істоті хтось звів воєдино трьох дівчат, які передвіщують плід, зрілість, а потім сім’ю і усихання. Воістину – це диво!

У колекції Ігоря Фартушного сотні робіт, а ще безліч їх у процесі вдосконалення і доробки. Завітати до музею – це потрапити у загадковий дивосвіт лісової феєрії. Тож не позбавляйте себе можливості побачити і відчути стан душі лісової скульптури Ігоря Фартушного!

Робочі всі дні

Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.

Обідня перерва: з 13:00 до 14:00 год.Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей гуцульської вишивки

Народний краєзнавчий музей ім. Юліана Целевича

Музей мистецтв Прикарпаття