Літературно-краєзнавчі  Музей Марійки Підгірянки


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Марійки Підгірянки 279а,

с. Білі Ослави,

Надвірнянський р-н, 78460

тел. дом.: (03475) 6-53-29


Опис:

Створений в 1996 р. на вшанування української дитячої поетеси Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, 1881-1963 рр.), яка народилася в селі Білих Ославах Надвірнянського повіту 29.03.1881 р.

Загальна кількість фондів музею: 850, в т.ч. кількість експонатів в експозиціях – 600.Музей розміщений в трьох великих кімнатах будинку-резиденції священика біля Материнської церкви, пам’ятки дерев’яної архітектури державного значення, збудованої в 1746 р. Йде розширення музейного приміщення за рахунок другого поверху.

В Музеї зберігаються прижиттєві твори письменниці  Марійки Підгірянки та її меморіальні речі. Музей розміщений в історичному будинку (1900 р.). Це перший цегляний будинок в селі і збудований з цегли, яку колись випалювали в Білих Ославах.Видано 8 книжок творчої спадщини славної краянки. З самого початку створення Музею ним завідує краєзнавець Василь Левицький, лауреат обласної просвітянської премії імені Марійки Підгірянки. 

Вихідні дні: понеділок Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Кутський краєзнавчий музей

Музей історії с. Іллінці

Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини