Болехів  Музей Наталії Кобринської (філіал музею ім. Р.Скворія)


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Січових Стрільців,9

м. Болехів, 77202

тел.:(03437) 3-45-00

 


Опис:

Ініціатива створення музею зародилася у нині покійного Р. Скворія — бібліотекаря і дослідника краю. Саме він клопотався про заснування спочатку меморіального кутка Н. Кобринській, а згодом і кімнати (1950-1964 рр.).

Свій чималий внесок в увіковічнення пам’яті письменниці зробила також вчителька Тяпчанської школи Ольга Дучимінська.

2005 рік було названо роком Наталії Кобринської в Болехові. 16 жовтня 2005 року відкрито нове приміщення з експозицією про відому галицьку письменницю, громадську діячку Наталію Кобринську, яке містить наступні розділи: «Белелуя»; «Болехів у часи Наталії Кобринської»; «Наталія Кобринську в колі сучасників»; «Меморіальний куток»; «Болехів вшановує пам’ять про письменницю»; «Наталія Кобринську і Січове стрілецтво»; «Наталія Кобринську і Іван Франко».

І ось попри центральну дорогу містечка нині красується музей Наталії Кобринської. Якщо вдатися до історії самої споруди, то з самого початку вона була єврейською синагогою. З 1970-х років тут розмістилася майстерня Болехівської ЗОШ № 1. Навпроти майстерні 90-х роках встановлено погруддя Н. Кобринській.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Спеціальної стоянки для автомобілів поблизу музею немає, неподалік розташовується невеличке місце, де можна припаркувати автомобіль. Доріжка від нього до музею асфальтована, без значних вибоїн, на сходинці, що створювала незручності при пересуванння осіб на візку, в рамках проекту "Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для осіб з особливими потребами", встановлено бетонний спуск.

Також, у рамках проекту облаштовано зручний під'їзд до входу в музей та встановлено пандус, що робить даний музей доступним для відвідування маломобільними групами туристів.

Ширина дверей достатня для проїзду на візку. Кімната музею – достатньо простора. Коридор музею – достатньо широкий, між ним і єдиною експозиційною кімнатою музею немає східців чи дверей, які б ускладнювали пересування для осіб з обмеженими можливостями.

Експонати підписані та добре освітлені.

В приміщенні музею туалету немає.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей-кімната «Мамина Світлиця»

Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття

Музей гуцульської вишивки