16 Листопада 2010, 10:43

Людина відходить, але творчість її залишається назавжди. Ці слова спадають на думку, коли приходиш на виставку відомого на Прикарпатті художника Петра Боєчка, яка відкрилась 15 листопада в приміщенні виставкової зали Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України.

Символічно, що експозиція відкрилась на сороковий день після смерті митця, коли, за народним повір’ям, душа померлої людини, переконавшись, що усі земні справи залагоджені, покидає цю грішну землю, щоб жити вічно: в пам’яті живих і в усьому тому, що створили за життя руки покійного.

Серце художника зупинилось, коли йому було 85 – поважний вік як для митця, так і просто для людини. Багато побачив Петро Боєчко на своєму життєвому шляху, тому його творчий доробок вражає різноманітністю жанрів і сюжетів. Тут і народні, майже лубочні мотиви, і дуже серйозні, суворі картини, які пробирають до глибини душі і примушують думати.

Коломия Веб

Музей «Писанка»