04 Лютого 2011, 12:25
Директор Чернігівського обласного художнього музею Ірина Ральченко у листі на адресу голови Івано-Франківської облдержадміністрації Михайла Вишиванюка висловлює вдячність «за можливість познайомитися з чудовим краєм Прикарпаття» під час навчання з підвищення кваліфікації музейних працівників, що проходило торік на базі Івано-Франківського обласного художнього музею.

«Колектив Івано-Франківського обласного художнього музею, який очолює Михайло Дейнега, створив для працівників музеїв з усієї України прекрасні умови для плідного навчання та обміну досвідом, за що ми щиро вдячні їхньому директору і своїм прикарпатським колегам»,- йдеться у листі з Чернігова.

Довідково.
14 січня директор Івано-Франківського обласного художнього музею, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії ім. Ярослава Лукавецького Михайло Дейнега відзначив 60-літній ювілей. Улюбленій справі віддав понад тридцять років життя. Вважає своє мистецтво асоціативним живописом. Виставки Михайла Дейнеги відбувалися у Польщі, Чехословаччині, Італії, Німеччині. В Україні — у Львові, Києві, Івано-Франківську (виставки “Тріумвірат” (2005), “Незнаний Дейнега” (2010). Є автором більше тисячі робіт. Серед останніх персональних художніх виставок - „Тріумвірат” та „Незнаний Михайло Дейнега”. Великим досягненням художника стало створення Музейної асоціації Прикарпаття , яку назвали «Музейне коло Прикарпаття».

Твори Михайла Дейнеги можна побачити у Канаді, США, Ізраїлі, Великобританії, Польщі, Чехії, Франції, Ватикані (Італія).

Михайло Дейнега — автор роботи «Ангел зі сходу», створеної на вшанування понтифікату Папи Римського Івана-Павла II. Ця робота облетіла Європу й Америку, а згодом з рукотворними ангелами зі всього світу та вісьмома українськими представила Івано-Франківськ в Римі на площі Св. Петра. Займався реставраційними роботами, зокрема в костелі Христа Царя, що по вул. Вовчинецькій в обласному центрі.


Відвідайте також:


Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича

Музей визвольних змагань Прикарпатського краю

Кімната- музей Марійки Підгірянки