11 Лютого 2011, 11:05

10 лютого в Івано-Франківській обласній універсальній бібліотеці ім.І.Франка спільними зусиллями працівників бібліотеки та науковців Національного заповідника «Давній Галич» презентовано колективну монографію «Опілля». Захід академічного характеру став чудовим святом потрібної книги, яка готувалася до друку з 1996 році і побачила світ тільки тепер – в 2011-му.

Чисельна аудиторія зацікавлених слухачів засвідчила важливість потреби видання, яке має на меті систематизувати знання з етнографії, звичаїв та історії одного з чотирьох етнорегіонів Прикарпаття – Опілля. Перед присутніми виступили генеральний директор заповідника «Давній Галич» О.Береговський, директор музею народної архітектури та побуту Прикарпаття (с. Крилос) Л.Михальчук, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців М.Косило, науковець М.Паньків, краєзнавці М.Головатий та П.Арсенич, директор музею «Берегиня» О.Гусар (м. Бурштин), депутат обласної ради З.Береговський.

Хвилиною мовчання вшановано пам'ять ініціатора видання книги - невтомного дослідника минулого, заступника генерального директора Національного заповідника Ярополка Клюбу. Спогадами про батька поділилась донька Мар'яна, науковий працівник Заповідника.

Приємною несподіванкою став виступ колективу жіночого ансамблю заповідника, у виконанні якого прозвучало кілька пісень, що чергувалися з виступами доповідачів.

Музей історії с. Іллінці

Музей екології та етнографії Карпатського краю

Літературний музей ім. Мирослава Ірчана