19 Квітня 2011, 11:50

Три дні в Івано-Франківську лунатиме дзвін кувадел і молотків — на початку травня знову відбудеться фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів 2011». У рамках свята ковалі України спільно з іноземними гостями планують виготовити декоративну композицію «Арка на честь 350-річчя міста Івано-Франківськ».

Програма фестивалю «Свято ковалів 2011»

6 травня

9.00–18.00 – майдан Шептицького. Реєстрація гостей та учасників. Демонстрація ковальської праці. Ярмарок кованих речей. Виготовлення ковалями України та іноземними гостями композиції «Арка на честь 350-річчя міста Івано-Франківськ». Майстерність демонструватимуть ковалі з Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Голландії, Ізраїлю, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Росії, США, Фінляндії, Франції, Швеції та з інших країн

10.00 – майдан Шептицького. Урочисте відкриття ІХ фестивалю «Свято ковалів 2011»

12.00 – майстер-клас школи традиційного ковальства Богдана Попова «Мистецтво ковадла та молотка» (Київ)

14.00 – сквер по вул. Низовій. Урочисте відкриття виготовленої в 2010 році композиції «Круговерть ковальських міст»

18.00 – Конференція, зал готелю «Надія» (фуршет)

7 травня

9.00–17.00 – майдан Шептицького. Демонстрація ковальської праці. Відливання сувенірних ковадл «Свято ковалів». Ярмарок кованих речей. Виготовлення ковалями України та іноземними гостями декоративної композиції «Арка на честь 350-річчя міста Івано-Франківськ»

14.00–17.00 – виступ гуртів «Цвіт кульбаби», «Листопад», «Театр ляльок» та художніх колективів

18.00 – Дружня вечірка (вартість – 100 грн). Вечірка «Ковальська кухня»: смакування справжнього гуцульського баранчику на вертелі, справжнього узбецького плову та справжнього прикарпатського борщу. Знайомство, спілкування, обмін досвідом, виступ гуртів

8 травня

10.00 – Відкриття IX міжнародної виставки «Орнаментальне ковальство», обласний художній музей, майдан Шептицького. Завершення фестивалю.

11.00 – пішохідна екскурсія містом.

Декоративна композиція «Арка на честь 350-річчя міста Івано-Франківськ» являє собою дугу розмірами 6 на 3 метри, набрану з різних матеріалів в пакет складного профілю, який скріплений парними смугами-хомутами. Простір між хомутами буде оздоблено символічними вузликами – ковальськими з’єднаннями – від кожного учасника, міста, країни.

Музей Наталії Кобринської

Музей «Берегиня»