22 Січня 2013, 12:07
В Івано-Франківській арт-галереї «Бастіон» художник Михайло Дейнега відкрив виставку своїх картин «Творчість. Михайло Дейнега». Експозиція презентує понад три десятки картин митця, зроблених ним за останні 3 роки.

«Я дуже багато експериментую, особливо – з кольором, фарбами. Виставка, думаю, не однорідна, цільна. Сам я - яскравий, кольоровий, а тому й роботи мої – такі ж. Малювати у сірих тонах я не можу собі дозволити», - говорить Михайло Дейнега.

Більшість його творів на виставці – це пейзажі, околиці, квіткові композиції. Усі полотна сповнена світла, багатства барв, простору та позитивних емоцій. Митець зізнається, саме такі емоції він переживає в майстерні, коли після робочого дня занурюється у творчість.

«Робота на посаді керівника Музею мистецтв Прикарпаття - творчості не завада. Відповідальність та творчість посилюють одна одну. Якщо вдень я займаюсь організаційними питаннями, то ввечері – у майстерні і дістаю від цього справжнє задоволення», - говорить митець.

Кожне завершене полотно Михайло Дейнега називає підсумком чергового етапу роботи і вірить, що найкраще чекає його у майбутньому. Для цього і далі налаштовує себе на чесну та правдиву працю. По-іншому, каже, не вміє. Нині він працює над виставкою графічних та живописних портретів, яку планує представити в Івано-Франківську, та над експозицію «Карпати у просторі та часі», яка відкриється у Полтаві. Там Михайло Дейнега - один із 4-х художників, які презентуватимуть красу карпатських гір в усі пори року.

Михайло Дейнега - директор музею мистецтв Прикарпаття, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії імені Лукавецького, ініціатор створення молодіжної мистецької формації «Форуме» в Івано-Франківську. У його доробку – понад тисяча робіт, які були представлені на виставках у Канаді, США, Польщі, Чехії, Франції та Ватикані. Серед відомих робіт - «Ангел зі сходу», створена на вшанування понтифікату Папи Римського Івана-Павла II. Картина була представлена в Римі на площі Св. Петра.


Відвідайте також:


Краєзнавчий музей флори і фауни Карпат (Княждвірський заказник)

Музей –пам’ятка дерев’яної архітектури і живопису ХVI -ХІХ ст. – церква св. Духа (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)

Історико-краєзнавчий музей О. Довбуша