16 Вересня 2010, 12:12
У 2010 році виповнюється 150 років від дня народження і 81 рік від дня смерті одного з видатних українців кінця ХІХ – початку ХХ ст. Ярослава Окуневського. Його постать – одного з представників роду українських інтелігентів Окуневських – була викреслена з історії нашої культури, літератури, медицини. Тільки в українській діаспорі зберігали пам’ять про нього, згадували у своїх виданнях.

Ярослав Окуневський, доктор медицини, керівник медичної служби у військово-морському флоті Австро-Угорщини, контр-адмірал, осягнув високий пост в Австро-Угорщині. Мандрівник, автор публіцистичних праць, мемуарів та спогадів, меценат, громадсько-політичний діяч, засновник і керівник Української Санітарної Місії ЗУНР у Відні, він належить до тих численних українців, яким в умовах поневолення українських земель сусідніми державами довелося працювати на чужині, здобувати визнання у інших народів.

На початку жовтня пройде ряд заходів на відзначення пам’ятних дат.

1-2 жовтня у Львові — урочисте засідання Конгресу світової федерації українських лікарських товариств, присвячене пам’яті Ярослава Окуневського.

4 жовтня в Городенці, де Ярослав Окуневський провів 10 останніх років життя, відбудеться молебень та освячення пам’ятника на могилі родини Окуневських за участю онука, доктора медицини Егона Бальцара та його родини, представників дипломатичного корпусу Австрії в Україні, гостей з Києва, Запоріжжя (Леонід Кирилаш), Львова (Ярослав Ганіткевич), Севастополя, Чернівців, Івано-Франківська. В це день також заплановані урочиста святочна Академія та концерт „Ярослав Окуневський – твій син, Україно!”, зустріч голів районної державної адміністрації та районної ради з представниками дипломатичного корпусу Австрії в Україні, гостями та родиною Ярослава Окуневського.

5 жовтня у Косові та селі Яворів — зустрічі родини Ярослава Окуневського із керівництвом Косівського району та жителями с. Яворів, участь у концерті-розповіді „Струни Окуневських”, відвідання садиби рідної сестри Ольги Окуневської.

ОДТРК



Відвідайте також:


Музей Наталії Кобринської (філіал музею ім. Р.Скворія)

Музей «Писанка»

Музей родини Малявських